Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Při protestech proti krajní pravici v Itálii byli zraněni čtyři studenti

Vlajka Itálie
Vlajka Itálie
Foto: Pixabay

Bologna – Při dnešních protestech proti mítinku ultrapravice v severoitalském městě Bologna byli zraněni čtyři studenti a jeden policista. Informovala o tom agentura ANSA.

Demonstrace asi stovky příznivců levice se konala před chystaným předvolebním vystoupením šéfa krajně pravicové strany Nová síla (Forza Nuova, FN) Roberta Fiora.

Zdravotníci museli ošetřit čtyři studenty, kteří byli zasaženi policejními obušky. Jeden policista byl zraněn lehce.

Skupina demonstrantů protestovala vsedě na náměstí Piazza Galvani (Galvaniho náměstí) v centru města, které ANSA označila za tradičně levicové. Ke střetům došlo, když se policie snažila demonstranty z náměstí vytlačit.

Právě na tomto náměstí se má v 19:30 SEČ konat předvolební mítink šéfa strany Nová síla, která vystupuje proti přistěhovalcům nebo proti potratům či sňatkům osob stejného pohlaví.

Témata:  Itálie extremismus demonstrace v Itálii

Související

Aktuálně se děje

30. ledna 2026 20:24

Neprofesionální Pavel a chybující Macinka. Exprezident Zeman si nebral servítky

Bývalý prezident Miloš Zeman se domnívá, že chybu udělali oba hlavní aktéři aktuálního sporu mezi Pražským hradem a Černínským palácem. Petr Pavel se podle předchůdce v úřadu dopustil dokonce hned několika chyb. Zeman se tak vyjádřil v rozhovoru pro deník Blesk. 

Zdroj: Jan Hrabě

Další zprávy