reklama

Kdy byl záznam pořízen, ale není jasné, uvedla dnes agentura Reuters. Egypt na konci března čekají prezidentské volby, ve kterých bude Sísí prakticky jediným významným kandidátem. Většina Sísího protivníků svou kandidaturu buď stáhla, nebo byla zadržena úřady.

Egyptští vojáci a policisté zahájili minulý pátek operaci namířenou proti „teroristickým i kriminálním živlům a organizacím" v okolí delty Nilu, Západní pouště a na Sinajském poloostrově, kde působí místní odnož teroristické organizace Islámský stát (IS). Podle čtvrtečního sdělení bylo při operaci zabito více než 50 radikálů a přes 600 podezřelých bylo zadrženo.

V neděli zveřejnil na internetu video také Islámský stát, který s Al-Káidou vede spor. Džihádisté Egypťanům vzkázali, aby nechodili k volbám a vyzvali další islamisty, aby útočili na bezpečnostní složky a politiky. Naopak Zavahrí v nahrávce o volbách nehovořil. „Vyzývám všechny, aby bojovali proti tomuto zkorumpovanému režimu odpadlíků a zločinců. Konejte džihád se zbraněmi, penězi, slovy, činy, útoky a protesty," uvedl šéf Al-Káidy.

Loading...

0 komentářů Napište svůj názor

reklama