Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Ve Vysokých Tatrách spadla lavina. Jednoho horolezce zabila, žena bojuje o život

Horská záchranná služba Vysoké Tatry
Horská záchranná služba Vysoké Tatry
Foto: Adam Mráček / INCORP images

Poprad - Výpravu polských horolezců dnes zasypala ve Vysokých Tatrách na Slovensku lavina, jeden muž zemřel. Žena skončila v kritickém stavu v nemocnici.

Informovaly o tom slovenská Horská záchranná služba (HZS) a provozovatel vrtulníkové záchranné služby, společnost Air-Transport Europe.

Lavina strhla oba horolezce během lezení po ledové mase a úplně je zasypala. Další člen skupiny, který požádal HZS o pomoc, nebyl sněhovou masou zasažen.

Ještě před příchodem záchranářů na místo neštěstí oba zasypané horolezce lokalizovali a vyhrabali z laviny kolemjdoucí skialpinisté, kteří také začali s resuscitací postižených. 35letého horolezce se bohužel nepodařilo zachránit, silně podchlazená 30letá horolezkyně byla ve velmi vážném stavu letecky přepravena do nemocnice.

Již ve čtvrtek zasáhla lavina ve Vysokých Tatrách trojici polských lezců, z nichž jeden utrpěl poranění ruky. V Nízkých Tatrách zase týž den v lavině zahynul slovenský lyžař.

Témata:  laviny Vysoké Tatry horolezec

Související

Aktuálně se děje

5. října 2025 12:29

Nově zvolení poslanci: Podívejte se na kompletní seznam

Voliči ve volbách rozhodli, kterých 200 poslanců nově zasedne v Poslanecké sněmovně. Podívejte se na abecední seznam tak, jak ho zveřejnil po volbách Český statistický úřad.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy