Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

V Bernu evakuovali okolí nádraží kvůli hrozbě bombou

Švýcarsko, ilustrační foto
Švýcarsko, ilustrační foto
Foto: Pixabay

Bern - Ve švýcarské metropoli Bernu dnes bylo evakuováno prostranství před tamním vlakovým nádražím.

Vyklizen byl i přilehlý kostel kvůli hrozbě bombou - v chrámu se našly podezřelé předměty. Policie zadržela jednoho člověka, informovala místní policie na twitteru.

Prostranství před nádražím uzavřeli těžkooděnci. "Z bezpečnostních důvodů zůstává oblast kolem kostela svatého Ducha do odvolání celoplošně uzavřena," uvedla policie. V budově se podle policie našlo několik podezřelých předmětů, které zkoumají pyrotechnici.

Podle informací serveru 20 minuten policie odvezla jednu osobu. Není jasné, vůči komu byla bombová hrozba namířena.

Témata:  Švýcarsko

Související

Aktuálně se děje

8. listopadu 2025 9:22

Z metra do tramvají a zpátky pod zem. V Praze je opět výluka MHD

Pražané musí počítat s omezením provozu metra i během druhého listopadového víkendu. Na Florenci finišuje výměna stropních nosníků, zavedena je proto náhradní tramvajová doprava. Stavební práce ve stanici budou pokračovat i v příštím roce. 

Zdroj: Jan Hrabě

Další zprávy