Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

V polské Poznani se po výbuchu zřítil čtyřpodlažní dům, nejméně čtyři lidé zemřeli

Ilustrační foto
Ilustrační foto
Foto: Pixabay

Poznaň - V Poznani na západě Polska se zřejmě po výbuchu plynu zřítil čtyřpodlažní dům. Čtyři lidé zahynuli a 21 dalších utrpělo zranění. Tři lidé, mezi nimi jedno dítě, jsou v kritickém stavu.

Na místě pracuje přes 160 hasičů. Pátrají, zda se pod troskami domu nenacházejí ještě další lidé. Podařilo se jim vytáhnout muže, který byl pod rozvalinami a s nímž měli od začátku kontakt.

V domě bylo kolem 20 bytů. "Nejdřív byla rána, pak se dům zhoupl, z oken vyletěly tabulky," cituje portál gazeta.pl jednu z obyvatelek domu. "Celé okolí zahalil hustý oblak prachu. Pak začali lidé křičet, volat o pomoc, část z nich plakala. Stihla jsem si jen obléct bundu, boty, vzít si peněženku. Nemám nic," řekla.

Hluk byl dobře slyšet i během mše, která se konala v nedalekém kostele. Později na prosbu záchranářů přestaly zvonit zvony tohoto kostela, aby nerušily při práci s naslouchacími zařízeními.

Dům nebyl připojen na rozvod plynu. Média citovala obyvatele, podle kterého jedna sousedka používala k vytápění bytu plynovou bombu. Budova byla postavena před druhou světovou válkou. Hrozí, že se zřítí. Zatím spadla tři patra.

Témata:  výbuch plynu Polsko zřícené stavby

Související

Aktuálně se děje

2. listopadu 2025 9:09

Zemřel Daniel Krištof (†46). Šéf Úřadu práce podlehl těžké nemoci

Českou státní správou otřásla před víkendem smutná zpráva. Ve věku pouhých 46 let zemřel úřadující generální ředitel Úřadu práce Daniel Krištof. Úřad vedl v posledních dvou letech. Podle dostupných informací podlehl těžké nemoci. 

Zdroj: Jan Hrabě

Další zprávy