Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Ruská prezidentská kandidátka Sobčaková byla v Moskvě napadena a polita vodou

Ksenija Sobčaková
Ksenija Sobčaková
Foto: Wikipedia **www.wikipedia.org**

Moskva - Ruská prezidentská kandidátka Xenija Sobčaková byla při odchodu z oslav narozenin posledního sovětského prezidenta Michaila Gorbačova napadena. Útočník ji polil vodou a strčil do ní tak, že upadla.

"To je za Žirinovského!" křičel útočník v narážce na nedávný incident v předvolební debatě, ve které Sobčaková chrstla sklenici vody do tváře svého rivala a nacionalistického předáka Vladimira Žirinovského.

Moskevské policii se za přispění Gorbačovovy ochranky podařilo útočníka zadržet. Ukázalo se, že jím je Alan Dzucev, osobní asistent předsedy moskevského městského sněmu Alexeje Šapošnikova z vládní strany Jednotné Rusko. Jeho mluvčí později prohlásila, že Dzucev není "oficiální asistent".

Prezidenta budou Rusové volit 18. března. Předvolební průzkumy slibují hladké vítězství Vladimiru Putinovi.

Témata:  Ksenija Sobčaková Vladimir Žirinovskij 1 Rusko

Aktuálně se děje

5. srpna 2026 11:37

Rozhodnutí Dagmar Havlové se zvrátit nepodařilo. Knihovna se přejmenuje

Je rozhodnuto. Knihovna Václava Havla se definitivně nedohodla s bývalou první dámou Dagmar Havlovou, takže bude pokračovat pod novým jménem. Chce však zachovat co nejvíce projektů a pokračovat ve vzdělávacích, badatelských a osvětových aktivitách. Informovala o tom na webu. 

Zdroj: Jan Hrabě

Další zprávy