reklama

Profesor strojírenství a počítačových věd Bassem Al Halabi uvedl, že notoricky známý islámský trestní řád obsahuje některá moudrá ustanovení.

Poukázal na to, že v zemích na Středním východě, kde se šaria neuplatňuje „umírají desítky a stovky lidí každý den kvůli organizovanému zločinu". „Lidi zabíjejí lidi, jiné lidi, aby jim ukradli pizzu za 10 dolarů. Takže když islámská šaría mluví o trestu smrti, zní to sice velmi přísně, ale pokud je to řešení, aby se zabránilo případné trestné činnosti, pak je třeba celá řada pravidel a předpisů," uvedl v diskuzi.

Zdroj: YouTube

Al Halabi také bránil myšlenku sekání ruk zločincům. „Zmíním jen jedno pravidlo a pak přestanu. Řekněme řezání rukou v případě, že člověk něco ukradne," vysvětloval profesor. „Zní to velmi tvrdě. Zní to velmi barbarsky, já vím. Ale kdyby měli o ruku přijít jeden nebo dva lidé, pak už by celý národ nekradl, že to je mnohem lepší řešení než aby denně umíraly stovky lidí," hájil své názory.

Účastníky diskuze také ujistil, že šaría se už v některých místech Spojených státu praktikuje. „My v islámském centru v Boca Raton šaríu praktikujeme - pokud někdo neví," řekl.

Loading...

0 komentářů Napište svůj názor

reklama