Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Francouzská vláda stanoví věkovou hranici pro pohlavní styk

Francie
Francie
Foto: Pixabay

Paříž - Francouzská vláda chystá opatření na ochranu nezletilých. Nově navrhne stanovit na 15 let věkovou hranici, pod kterou se pohlavní styk bude hodnotit jako znásilnění, i když by s ním daná osoba souhlasila.

Francie patřila dosud k výjimkám a žádnou takovou hranici neměla. K nynějšímu kroku se vláda odhodlala po dvou čerstvých případech, kdy měl dospělý muž intimní styk s jedenáctiletou dívkou.

Prodloužit se má také lhůta, dokdy může zejména oběť znásilnění z dob dětství podat žalobu na pachatele, než bude čin promlčen. Ze současných 20 let od nástupu dospělosti se má prodloužit na 30 let.

Z nedávného průzkumu francouzské telekomunikační společnosti Bouygues Telecom vyplynulo, že Francouzi zdaleka nejsou velcí milenci, jak se o nich traduje. Pokud by si musel vybrat, dal by téměř jeden Francouz ze dvou před sexem přednost svému chytrému telefonu. Sedmdesát devět procent dotázaných rovněž uvedlo, že by se raději vzdalo alkoholu než svého smartphonu. Anketa rovněž ukázala, že Francouzi by dali mobilu přednost před sportem (65 procent) a před kávou (61 procent).

Témata:  Francie pohlavní styk znásilnění

Související

Aktuálně se děje

11:50

Leoš Mareš terčem Jana Krause. Schytal to za vizáž i pěvecké výkony

Do výročního dílu Show Jana Krause k dvaceti letům pořadu na televizní obrazovce přijal pozvání i Leoš Mareš. A je otázkou, zdali toho zpětně nelituje. Kraus, který nikdy neměl problém říkat věci narovinu, se do něj opřel hned několikrát. 

Zdroj: Jiří Hrubý

Další zprávy

Anders Behring Breivik už nechce sedět ve vězení. Masový vrah chce na svobodu

Anders Behring Breivik už nechce sedět ve vězení. Masový vrah chce na svobodu

Norský masový vrah Anders Behring Breivik, který v roce 2011 při bombovém útoku a střelbě zabil 77 lidí, stanul v úterý před soudem, aby podruhé požádal o podmínečné propuštění. Breivik si odpykává trest odnětí svobody na 21 let, což je maximální možný trest v Norsku. Podle norského práva má však po deseti letech vězení nárok na slyšení o podmínečném propuštění.