reklama

Ruský novinář a dopisovatel z Kremlu Dmitrij Smirnov na twitteru sdílel závěrečnou část Zemanova inauguračního projevu. K videu dopsal: „Náš muž v Praze na dalších pět let: V České republice byl slavnostně inaugurován Miloš Zeman.“

Přestože novinář svůj status napsal rusky, všimli si ho i Češi. A tak se pod tímto příspěvkem rozproudila poměrně zajímavá česko-rusko-anglická diskuze. „Správně, váš muž, ne náš,“ napsala například jedna z českých diskutujících, která svůj příspěvek doplnila českou vlajkou.

Další Čech napsal jen „Nebude.“ Ve svým slovům pak přidal obrázek smrtky. „Zeman Putin's slut!“ přidal se další s odkazem na slova, které měla na těle napsána ukrajinská aktivistka Angelina Diašová ze skupiny Femen, když na Zemana vyskočila ve volební místnosti při prezidentských volbách. Tato slova by se dala přeložit jako „Zeman je Putinova dě*ka“.

„Tak když je Váš, tak si ho vemte s sebou a nikdy ho nepouštějte z Ruska!“ vzkázal jeden z diskutujících. „Když je váš, tak proč je tady V ČR? Jako ruský špión?“ divil se jiný diskutující. Další Češi pak Rusům připomněli události ze srpna 1968.

„To je hnus..“ posteskl si česky jeden z uživatelů twitteru. „'Jejich' ruská svoloč v Praze ještě 5 let? A nechcou si ho rovnou vzít k sobě? Rád se mu složím na jednosměrnou letenku,“ nabídl se jeden z občanů.

2 komentáře (Poslední 13.03. 08:03) Napište svůj názor

reklama