Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Útok před rezidencí íránského velvyslance ve Vídni měl islamistický motiv

rakousko
rakousko
Foto: Pixabay

Vídeň - Rakušan (26) egyptského původu, který v noci na pondělí zaútočil před rezidencí íránského velvyslance ve Vídni na hlídkujícího vojáka, měl jednoznačně sympatie k politickému islámu. Oznámila to dnes zástupkyně rakouského ministerstva vnitra Michaela Kardeisová.

Vyhodnocování komunikace útočníka na sociálních sítích bude podle Kardeisové ještě několik dní trvat, už nyní lze ale říci, že měl muž "jednoznačně sympatie k politickému islámu".

Policisté podle ní budou v následujících dnech zkoumat i předměty, které se našli při pondělní prohlídce jeho vídeňského bytu.

Útočník, kterého se voják snažil nejprve zneškodnit pomocí pepřového spreje, byl nakonec zastřelen. Mladý příslušník rakouské armády skončil s pořezanou rukou v nemocnici, před vážnějšími zraněními ho uchránila speciální výstroj.

Podobný incident se podle Kardeisové stal před budovou parlamentu ve Vídni. Neozbrojený Afghánec se vrhl na člena ochranky, útočníka se podařilo zneškodnit pomocí pepřového spreje.

Témata:  Vídeň Rakousko útok

Související

Aktuálně se děje

21. listopadu 2024 12:24

Počasí zaúřaduje. K intenzivnímu sněžení se přidá i další jev

Na Moravě a ve Slezsku může napadnout ještě o pár centimetrů více, než se původně předpokládalo. Vyplývá to z nejnovějšího znění výstrahy, v němž Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ) upřesnil její časovou a územní platnost. Meteorologové zároveň přidali varování před silným větrem. 

Zdroj: Jan Hrabě

Další zprávy

Anders Behring Breivik už nechce sedět ve vězení. Masový vrah chce na svobodu

Anders Behring Breivik už nechce sedět ve vězení. Masový vrah chce na svobodu

Norský masový vrah Anders Behring Breivik, který v roce 2011 při bombovém útoku a střelbě zabil 77 lidí, stanul v úterý před soudem, aby podruhé požádal o podmínečné propuštění. Breivik si odpykává trest odnětí svobody na 21 let, což je maximální možný trest v Norsku. Podle norského práva má však po deseti letech vězení nárok na slyšení o podmínečném propuštění.