Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Hrozba útoků ve Vídni podle policie trvá, týká se objektů syrské komunity

Vídeň, Rakousko
Vídeň, Rakousko
Foto: Mariusz Stankowski / INCORP images

Nebezpečí útoků ve Vídni přetrvává a týká se objektů spojených se syrskou komunitou, uvedla dnes policie v rakouském hlavním městě. Ve středu policie kvůli hrozbě islamisticky motivovaného útoku nasadila na řadě míst ozbrojené hlídky.

Rakouské zpravodajské služby v novém hodnocení situace podle dnešního vyjádření policie dospěly k závěru, že nebezpečí se týká primárně "syrských zařízení", a to v souvislosti s 12. výročím vypuknutí občanské války v Sýrii. To připadá na 15. března.

"Nebezpečí je nadále hodnoceno jako zvýšené a blíže neupřesněné. Nařízená preventivní bezpečnostní opatření zůstávají v platnosti," uvedla policie.

Vídeňská policie ve středu posílila ozbrojené hlídky na citlivých místech v rakouském hlavním městě včetně kostelů. Možnému islamisticky motivovanému útoku měly být vystaveny kostely. Uvedla také, že se jedná o preventivní opatření, jehož délku trvání nelze odhadnout.

Bulvární deník Kronen Zeitung dnes uvedl, že případný útok má cílit proti Syřanům, kteří uprchli do Rakouska před válkou a diktátorem Bašárem Asadem. Zavražděni měli být během bohoslužby z důvodu, že se nepřipojili k džihádu se zbraní v ruce.

Témata:  policie Rakousko Rakousko terorismus Vídeň

Související

Aktuálně se děje

11:50

Leoš Mareš terčem Jana Krause. Schytal to za vizáž i pěvecké výkony

Do výročního dílu Show Jana Krause k dvaceti letům pořadu na televizní obrazovce přijal pozvání i Leoš Mareš. A je otázkou, zdali toho zpětně nelituje. Kraus, který nikdy neměl problém říkat věci narovinu, se do něj opřel hned několikrát. 

Zdroj: Jiří Hrubý

Další zprávy

Anders Behring Breivik už nechce sedět ve vězení. Masový vrah chce na svobodu

Anders Behring Breivik už nechce sedět ve vězení. Masový vrah chce na svobodu

Norský masový vrah Anders Behring Breivik, který v roce 2011 při bombovém útoku a střelbě zabil 77 lidí, stanul v úterý před soudem, aby podruhé požádal o podmínečné propuštění. Breivik si odpykává trest odnětí svobody na 21 let, což je maximální možný trest v Norsku. Podle norského práva má však po deseti letech vězení nárok na slyšení o podmínečném propuštění.