Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Němci či Rakušané reagují na teroristickou hrozbu o svátcích

Německá policie
Německá policie
Foto: Pixabay

Německé úřady mají informaci o plánovaném teroristickém útoku na katedrálu svatého Petra v Kolíně nad Rýnem. Policie ve městě ve spolkové zemi Severní Porýní-Vestfálsko přijala speciální bezpečnostní opatření. Zpřísnilo je také sousední Rakousko.

O hrozbě informovala DW. Policie po sobotní večerní mši prohledala katedrálu, návštěvníci od té chvíle také prochází kontrolami při vstupu do dómu. Podle strážců zákona se hrozba týkala Nového roku, úřady ji ale rovnou vzaly na vědomí a přijaly speciální bezpečnostní opatření. Návštěvníkům bylo doporučeno, aby si dovnitř nebrali batohy.

Podle bulvárního deníku Bild obdržely indicie o plánovaných útocích v Evropě také úřady Rakousku a ve Španělsku.

Rakouské bezpečnostní orgány zpřísnily opatření s ohledem na informace o možných teroristických útocích během vánočních svátků a Silvestra. Pod zvýšeným dohledem jsou kostely či vánoční trhy, informovala agentura TASR. Policie upozornila, že v Rakousku je i nadále platný zvýšený stupeň varování před terorismem.

Kolínská katedrála svatého Petra je největším gotickým kostelem v této části Evropy a je chráněnou památkou UNESCO. Stavba začala ve 13. století, dokončena byla v roce 1880. Ročně ji navštíví miliony lidí.

Témata:  Německo Rakousko policie Německo policie Rakousko

Související

Aktuálně se děje

25. července 2025 17:00

25. července 2025 4:00

Předpověď počasí na příští týden. Zásadní změnu nečekejte

I příští týden přinese v Česku příjemné letní teploty. Vyplývá to z aktuální předpovědi Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ).

Zdroj: Jan Hrabě

Další zprávy

OSN (Organizace spojených národů)

Komentář

Ukrajina, Gaza a nově i Kambodža. Mezinárodní společenství selhává, kde může

Napětí na thajsko-kambodžské hranici přerostlo ve vojenský střet, a s ním padl další dílek v mozaice selhání mezinárodních institucí. ASEAN znovu prokázal, že není schopen reagovat ani na krize přímo ve svém jádru. OSN mezitím selhává globálně. Nedokáže přimět Rusko k odpovědnosti za agresi na Ukrajině, ani zastavit humanitární katastrofu v Gaze. Místo diplomatických řešení přichází jen rostoucí chaos. Události v jihovýchodní Asii nejsou výjimkou, nýbrž jen dalším důkazem, že současný mezinárodní řád bez radikální reformy ztratí smysl i důvěru.