Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Kvůli bombě z války bylo z italského města evakuováno 23 tisíc lidí

Itálie, ilustrační foto
Itálie, ilustrační foto
Foto: Pixabay

Řím - 23.000 obyvatel středoitalského města Fano muselo noc na dnešek strávit mimo své domovy. Důvodem byl nález bomby z druhé světové války. Nyní je již britská letecká puma uložena pod hladinou moře zhruba tři kilometry od pobřeží, kde bude později odpálena.

Přes 220 kilogramů vážící výbušninu nalezli dělníci v úterý večer na stavbě, informoval list La Stampa.

Po nálezu se muselo evakuovat kolem 23.000 obyvatel města Fano, které leží na pobřeží Jaderského moře v regionu Marche. Svá obydlí museli opustit lidé z "rudé zóny" v okruhu 1,8 kilometru kolem nalezené bomby, v níž se nacházela i místní nemocnice. Přerušen byl také provoz na železnici a uzavřen byl i vzdušný prostor nad městem.

S odklízením pumy začali armádní pyrotechnici dnes brzy ráno. "Nebezpečí již nehrozí, bomba je dvě míle od Fana," informoval dopoledne starosta města Massimo Seri.

Témata:  nálezy bomb z II. světové války Itálie

Související

Aktuálně se děje

12:06

Mason a Kourtney: Když syn přeroste matku nejen výškou

Mason Disick, nejstarší syn Kourtney Kardashian a Scotta Disicka, se stal středem pozornosti poté, co byl spatřen během rodinného nákupu v Los Angeles. Čtrnáctiletý teenager, který doslova přerostl svou matku, si svým stylem a držením těla získává srdce fanoušků. Mason, známý svou rezervovaností vůči médiím, zaujme nejen svou výškou, ale i módními volbami, které odrážejí jeho unikátní osobnost. Jeho odklon od života pod reflektory přitahuje pozornost o to více.

Zdroj: Zdeněk Tuhý

Další zprávy

Anders Behring Breivik už nechce sedět ve vězení. Masový vrah chce na svobodu

Anders Behring Breivik už nechce sedět ve vězení. Masový vrah chce na svobodu

Norský masový vrah Anders Behring Breivik, který v roce 2011 při bombovém útoku a střelbě zabil 77 lidí, stanul v úterý před soudem, aby podruhé požádal o podmínečné propuštění. Breivik si odpykává trest odnětí svobody na 21 let, což je maximální možný trest v Norsku. Podle norského práva má však po deseti letech vězení nárok na slyšení o podmínečném propuštění.