Washington - Americký prezident Donald Trump se svým jihokorejským protějškem Mun Če-inem během dnešního telefonátu vyjádřili k ochotě KLDR jednat o situaci na poloostrově mírný optimismus.
Oznámil to Bílý dům. Prezidenti se podle sdělení shodli na tom, že k prosazení myšlenky Korejského poloostrova bez jaderných zbraní jsou nezbytné konkrétní činy.
"Oba vůdci vyjádřili k poslednímu vývoji opatrný optimismus a konstatovali, že Severní Korea může čekat zářivější budoucnost, pokud si vybere správnou cestu," uvedl Bílý dům, z jehož sdělení citovala agentura Reuters.
Trump během zhruba půlhodinového rozhovoru řekl, že nadále platí záměr setkat se s vůdcem KLDR Kim Čong-unem do konce května. Přesný termín ani místo jednání zatím oznámeny nebyly.
Témata: Donald Trump, Severní Korea, Kim Čong-un
Související
15. června 2026 11:31
14. června 2026 10:51
11. června 2026 8:28
3. června 2026 13:17
3. června 2026 11:35
1. června 2026 9:21