Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Putin vyrazil na návštěvu do EU, dnes přiletěl do Řecka

Vladimir Putin, ruský prezident
Vladimir Putin, ruský prezident
Foto: kremlin.ru

Atény - Ruský prezident Vladimir Putin dnes přiletěl na dvoudenní návštěvu Řecka, která je zároveň jeho první v Evropské unii v letošním roce.

Zahájil ji jednáním s nejvyššími řeckými představiteli - prezidentem Prokopisem Pavlopulosem a premiérem Alexisem Tsiprasem. V sobotu se vydá na posvátný poloostrov Athos u příležitosti tisícího výročí tamního působení ruských mnichů.

Prezidenti Putin a Pavlopulos se v krátkém rozhovoru shodli na potřebě upevňovat rusko-řecké přátelství a na nutnosti co nejrychleji ukončit konflikt v Sýrii. Poté Putina přivítal na svém sídle premiér Tsipras, který označil vztahy obou zemí za strategické.

Šéf Kremlu do země Evropské unie vycestoval naposledy loni v červnu, a to do Itálie.

Témata:  Vladimír Putin Řecko

Související

Aktuálně se děje

5. listopadu 2025 13:24

Čechům od ledna zdraží jízda po dálnici. Ministerstvo odhalilo nové ceny

České dálniční známky od ledna opět zdraží, potvrdilo ministerstvo dopravy v tiskové zprávě. Důvodem je rozšíření dálniční sítě a růst spotřebitelských cen. Za roční kupon si řidiči oproti současnosti připlatí o více než stokorunu. 

Zdroj: Jan Hrabě

Další zprávy