reklama

Informovala o tom agentura Reuters s odvoláním na nejmenovaného činitele Bílého domu. Telefonát potvrdila i ruská agentura TASS s tím, že Trump svému partnerovi blahopřál k volebnímu vítězství. Hovořilo se rovněž o možném summitu.

"Prezidenti se dohodli na rozvoji dalších dvoustranných kontaktů, a to i s ohledem na změny ve vedení ministerstva zahraničí USA," napsala ruská agentura s odvoláním na informace z Kremlu. Trump nedávno z vedení diplomacie odvolal Rexe Tillersona a nahradil ho dosavadním šéfem špionážní služby CIA Mikem Pompeem. Jmenování musí potvrdit Senát amerického Kongresu.

"Zvláštní pozornost byla věnováno otázce možné schůzky na nejvyšší úrovni," citoval TASS bez dalších podrobností z kremelského prohlášení.

Prezidenti debatovali o situaci v Sýrii a na Ukrajině, napsala dále agentura. Zdůraznili přitom nezbytnost co nejrychlejšího pokroku při urovnání těchto problémů. Poukázali na snížení napětí na Korejském poloostrově a zdůraznili význam řešení tamní situace mírovými prostředky.

0 komentářů Napište svůj názor

reklama