Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

V italském přístavu Livorno došlo k výbuchu, na místě jsou mrtví a zranění

Itálie
Itálie
Foto: Mariusz Stankowski / INCORP images

Livorno - V livornském průmyslovém přístavu dnes explodovala palivová nádrž. Zahynuli dva dělníci a jeden utrpěl zranění. Na místě zasahují dvě jednotky hasičů a přilehlé okolí bylo evakuováno.

Informoval o tom na svém webu italský deník La Repubblica. Agentura ANSA upozornila, že počet zraněných může být vyšší.

Dělníci zřejmě před výbuchem prováděli údržbu prázdné nádrže. V okamžiku exploze se nacházeli mimo ni. První z mužů zemřel okamžitě, druhý zraněním podlehl krátce po příjezdu záchranářů.

Nádrž původně obsahovala hořlavý a výbušný etylacetát, vysoce vznětlivé rozpouštědlo se silnými narkotizačními účinky.

Livorno, které leží na toskánském pobřeží zhruba 90 kilometrů západně od Florencie, patří mezi sedm největších italských přístavů.

Témata:  Itálie výbuch EuroZprávy.cz

Související

Aktuálně se děje

12. května 2026 14:00

Češi na dovolené. Poradíme, jak se při placení vyhnout nástrahám

Zatímco generace našich rodičů mířila před cestou do směnárny a po návratu přepočítávala zbylé drobné, dnešní cestovatelé čelí jiné výzvě. Skrytým poplatkům, nevýhodným kurzům a technologicky „vychytralým“ terminálům či bankomatům. V digitálním věku už zdaleka nejde jen o to, kde směnit peníze, ale hlavně jakým způsobem platit, aby dovolená nebyla zbytečně drahá.

Zdroj: Jan Hrabě

Další zprávy