Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Bezpečnostní síly zabily v Nigeru 12 bojovníků radikální skupiny Boko Haram

Islamisté z Boko Haram setnuli dva muže, video dali na Twitter
Islamisté z Boko Haram setnuli dva muže, video dali na Twitter
Foto: Twitter

Niamey - Bezpečnostní síly v Nigeru zabily zhruba 12 bojovníků radikální islámské skupiny Boko Haram.

V sobotu to podle agentury Reuters uvedla nigerská armáda. Tři příslušníci bezpečnostních složek utrpěli během pátečního střetu lehká zranění.

Bojovníci Boko Haram zahájili útok na jihovýchodě Nigeru nedaleko hranice s Nigérií. Vládní síly se po střetu s radikály zmocnily kulometů, odpalovacích zařízení pro reaktivní granáty a mobilních telefonů nepřítele, uvedl podle agentury Reuters armádní mluvčí.

Útok se odehrál v regionu Diffa, kam uteklo množství lidí před násilnostmi Boko Haram v jiných oblastech. Region se stal již několikrát terčem útoků, ze kterých jsou podezíráni radikálové z Boko Haram.

Témata:  Boko Haram Niger

Související

Aktuálně se děje

3. října 2025 14:04

Nejotevřenější zpověď. Princ William poprvé prozradil, jaký bude jako král

Princ William žije od prvního dne na světě s tím, že se jednoho dne stane britským králem. Nyní poprvé naznačil, jak se po nástupu na trůn zachová. Starší ze synů Karla III. řekl, že se monarchie pod jeho vedením změní. Na Williamova slova upozornila BBC, podle které jde o zatím nejotevřenější zpověď prince. 

Zdroj: Lucie Podzimková

Další zprávy