Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Britská policie v Salisbury uzavřela hřiště u domu Skripala

Policie Velké Británie
Policie Velké Británie
Foto: Filip Toužimský, EuroZprávy.cz

Londýn - Britská policie z preventivních důvodů uzavřela v jihoanglickém Salisbury dětské hřiště, které je v sousedství domu otráveného bývalého agenta Sergeje Skripala.

Informovala o tom agentura Reuters. Skripal a jeho dcera byli na počátku tohoto měsíce v Salisbury otráveni nervovou látkou.

Vyšetřovatelé se domnívají, že Skripalovi byli poprvé vystaveni nervové látce u vchodových dveří jejich domu, neboť zde byla nalezena nejvyšší koncentrace jedu. Británie tvrdí, že použitá látka byla novičok a že ji vyrobilo Rusko, to ale obvinění z odpovědnosti za útok odmítá.

Britská premiérka Theresa Mayová v pondělí uvedla, že novičoku mohlo být vystaveno přes 130 lidí. Společně se Skripalovými byl hospitalizován i policista Nick Bailey, který se jim jako první věnoval, když je našel zhroucené na lavičce.

Témata:  Velká Británie policie Velká Británie Sergej Skripal

Související

Aktuálně se děje

22. června 2026 15:39

Babiš nechce Pavla na summitu NATO. Vláda rozhodla o složení delegace

Prezident Petr Pavel nemá být podle rozhodnutí vlády součástí delegace na letním summitu NATO v Turecku. V čele delegace bude premiér Andrej Babiš (ANO). Pavel dříve nevyloučil podání kompetenční žaloby, pokud nebude členem delegace. 

Zdroj: Jan Hrabě

Další zprávy