Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Gang převážel uprchlíky do Evropy na vysokorychlostních člunech, účtovali si tisíce eur

Uprchlíci, ilustrační fotografie
Uprchlíci, ilustrační fotografie
Foto: Pixabay

Palermo - V Itálii zadrželi 13 členů zločinecké organizace, která převážela migranty z Tuniska na Sicílii na palubě vysokorychlostních člunů. Za převoz byli uprchlíci ochotni platit 3000 až 5000 eur (76.000 až 127.000 Kč), tedy dosti vysoké sumy.

Služby mohli podle vyšetřovatelů využít i teroristé. Pašeráci převáželi také cigarety v hodnotě až 70.000 eur (1,77 milionu Kč). Cesty prováděli v průměru dvakrát do týdne.

Ti, kteří se na Sicílii dostali, dokázali uniknout policejním kontrolám a identifikačním procedurám.

Mezi italskými, tuniskými a marockými členy gangu jsou i islámští extremisté, kteří netají své nepřátelství vůči západní kultuře a na internetových sociálních sítích používají falešné profily, uvedla policie.

Témata:  Itálie pašeráctví uprchlíci

Související

Aktuálně se děje

5. června 2025 11:43

Jiřina Bohdalová se cítí slabší. Lidé z jejího okolí promluvili

Jiřina Bohdalová v uplynulých dnech vyděsila fanoušky, protože ji po čase zase potrápilo zdraví. Dokonce vynechala dvě akce, na nichž by za běžných okolností nechyběla. Jak mluví o jejím aktuálním stavu lidé z okolí slavné herečky? 

Zdroj: Dan Šrámek

Další zprávy

Ilustrační fotografie.

Komentář

36 let od masakru na Náměstí nebeského klidu. Čína šíří svá chapadla po celém světě

Čínský režim 36 let po masakru na Náměstí nebeského klidu stále bezostyšně ignoruje odpovědnost za zločiny proti lidskosti a tvrdě potlačuje svobodu projevu. Místo vyrovnání se s vlastní minulostí rozprostírá své chapadla ekonomického a politického vlivu do celého světa. Pod rouškou investic a půjček uvádí státy do chudoby. Export autoritářských praktik je varovným signálem pro všechny demokracie – a nejen pro ně. Obětním beránkem čínského vlivu se stává už i Rusko.