reklama

Organizátorka akce Nadíma abú Inajnová v rozhovoru pro místní tisk řekla, že ji překvapila vysoká účast. "Velký zájem přinutil organizátory zvýšit povolený počet účastnic ze 30 na 47 dívek," uvedla s tím, že několik zájemkyň startovat nemohlo, jelikož jim to organizační komise kvůli vysokému počtu závodnic už neumožnila.

Závod se na twitteru setkal s pozitivní odezvou, ale i s kritikou. "Nejsem žádný duchovní, ale žena může být svůdná a když sedí na kole, jsou všechny její přitažlivé části vystaveny na odiv mužům. Pokud chce jezdit na kole, měla by to dělat sama a ne na veřejnosti," napsal jeden uživatel twitteru. V dalším tweetu stálo, že sport je důležitý, ale "v mezích a ne před muži". Jiní uživatelé naopak napsali, že závod vypadal zábavně, a cyklistky povzbuzovali, aby se negativními reakcemi netrápily.

"Za pět, deset, nebo dvacet let se ženy, které akci kritizují na sociálních sítích, zúčastní podobných závodů, nebo při nich přijdou fandit. Stejné to bylo v případě mobilních telefonů, televizí, škol, zdravotnictví... Když si na to vzpomenou, bude jim trapně, že tak reagovaly," stálo v jednom příspěvku.

Abú Inajnová založila sdružení cyklistek loni a získala mnoho sledujících na sociálních sítích. V nedávném interview řekla, že ačkoli ženy na kolech často v zemi vzbuzují negativní pozornost, jejich počet stále roste.

reklama