Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Žena se utkala s krokodýlem: Snažila se zachránit kamarádku

Nebezpeční krokodýli. Zákaz plavání. Varuje tato cedule
Nebezpeční krokodýli. Zákaz plavání. Varuje tato cedule
Foto: Mariusz Stankowski / INCORP images

Brisbane - Z Austrálie přišla zpráva o dalším útoku krokodýla na člověka. Žena (47) se marně snažila zachránit svou kamarádku z tlamy zvířete.

Ženy byly v noci na dnešek ve vodě hluboké jen po kolena u pláže Thornton v národním parku Daintree ve státě Queensland, když mladší z žen popadl krokodýl a vlekl ji pod vodu.

"Její kamarádka se ji pokoušela zachytit a odtáhnout do bezpečí, ale nepodařilo se jí to," řekl policista Russell Parker. Žádnou stopu po pohřešované ženě nenašel ani vrtulník vybavený termální kamerou.

Žena, která přežila, byla převezena do nemocnice s šokem a odřeninami, které utrpěla, když se o ni krokodýl otřel.

Útok se stal nedaleko místa, kde v roce 2009 více než čtyřmetrový krokodýl zabil pětiletého chlapce.

Témata:  napadení zvířaty krokodýli Austrálie

Související

Aktuálně se děje

21. listopadu 2024 13:49

Mezinárodní trestní soud vydal zatykače na Netanjahua a Gallanta

Mezinárodní trestní soud (ICC) vydal zatykače na izraelského premiéra Benjamina Netanjahua a bývalého ministra obrany Yoava Gallanta kvůli údajným válečným zločinům. Soud, který sídlí v Nizozemsku, podle CNN uvedl, že má „rozumné důvody“ se domnívat, že Netanjahu nese trestní odpovědnost za válečné zločiny, mezi něž patří „použití hladovění jako metody války“, stejně jako za „zločiny proti lidskosti zahrnující vraždy, pronásledování a jiné nelidské činy“.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy

Anders Behring Breivik už nechce sedět ve vězení. Masový vrah chce na svobodu

Anders Behring Breivik už nechce sedět ve vězení. Masový vrah chce na svobodu

Norský masový vrah Anders Behring Breivik, který v roce 2011 při bombovém útoku a střelbě zabil 77 lidí, stanul v úterý před soudem, aby podruhé požádal o podmínečné propuštění. Breivik si odpykává trest odnětí svobody na 21 let, což je maximální možný trest v Norsku. Podle norského práva má však po deseti letech vězení nárok na slyšení o podmínečném propuštění.