reklama

"Tyto (přesidlovací) programy mají ten smysl, abychom se vyhnuli nelegálním cestám, abychom se vyhnuli úmrtím na moři," uvedl Seehofer, který dnes v Berlíně jednal s evropským komisařem pro otázky vnitra a migrace Dimitrisem Avramopulosem. Zavedení legálních způsobů imigrace podle Seehofera zabrání tomu, aby migranti hledali nelegální cesty, jak se do Německa dostat.

Podle německých médií skupiny Funke, která se odvolávají na Avramopulose, do Německa v příštích dvou letech v rámci přesidlovacího programu EU přijdou především uprchlíci ze severní Afriky a Blízkého východu. Podle DPA půjde zřejmě především o Syřany z uprchlických táborů v Turecku, Jordánsku a Libanonu. "Německá vláda je opět připravena, když jde o mezinárodní solidaritu," řekl Avramopulos po jednání se Seehoferem.

Podle eurokomisaře se především díky příslibům Německa a Francie podařilo cíl unijního programu - legální přesídlení 50.000 uprchlíků do podzimu příštího roku - naplnit již nyní. Kromě Německa přijme přes 10.000 uprchlíků i Francie. EU hostitelské země podpoří půl miliardou eur (12,7 miliardy korun).

V rámci přesidlovacích programů nabízí země lidem z krizových regionů pomoc a útočiště, aniž by tito museli žádat o azyl. Povolení k pobytu dostanou automaticky.

Ministr vnitra Seehofer, který se v minulosti stavil kriticky k migrační politice předchozí spolkové vlády, dnes zdůraznil, že více než 10.000 uprchlíků se započítá do roční kvóty 180.000 až 220.000 přijímaných migrantů, kterou vládní strany před časem zakotvily v koaliční smlouvě.

0 komentářů Napište svůj názor

reklama