reklama

Panarabská televize Al-Arabíja, která sídlí v Dubaji, ale podle znalců ji financuje Saúdská Arábie, upřesnila, že útok byl namířen proti budově ministerstva vnitra v metropoli Saná, která je pod kontrolou povstalců. Televize uvedla, že o život přišlo 38 rebelů, včetně dvou jejich velitelů. Podle jiných médií přímo ze Saúdské Arábie je mrtvých dokonce více než 50. Koalice budovu údajně zasáhla ve chvíli, kdy se v ní konalo jednání povstaleckých vůdců.

Húsíové zatím letecký úder nekomentovali. Povstalecká televizní stanice Al-Masíra nicméně informovala, že se v pátek uskutečnila schůzka povstaleckých velitelů, kteří řešili dnešní pohřeb politického šéfa šíitských povstalců Sáliha Sammáda. Ten přišel o život při koaličním náletu 19. dubna.

Jemen sužuje konflikt, v němž proti sobě bojují šíitští Húsíové a jednotky věrné vládě prezidenta Abdar Rabbúa Mansúra Hádího. Té od března 2015 pomáhá koalice v čele se sunnitskou Saúdskou Arábií. Húsíové se zase opírají o podporu Íránu. Válka si už vyžádala více než 10.000 lidských životů a přinutila přes tři miliony lidí opustit domov.

Loading...

0 komentářů Napište svůj názor

reklama