Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Takto byla bývalá turecká miss potrestána za urážku Erdogana

Recep Tayyip Erdoğan
Recep Tayyip Erdoğan
Foto: bbm.gov.tr

Ankara - Bývalá miss Turecka Merve Büyüksaraçová (27) dostala 14měsíční podmíněný trest. Podle dnešního verdiktu soudu urazila prezidenta Recepa Tayyipa Erdogana prostřednictvím básně, kterou sdílela na Instagramu.

Urážka hlavy státu je v Turecku trestným činem a hrozí za ni až čtyři roky vězení. V poslední době je paragraf hojně využíván a u soudu kvůli němu skončili například novináři nebo protivládní demonstranti. Od srpna 2014, kdy Erdogan nastoupil do funkce, prokuratura zahájila přes 1800 případů urážky prezidenta.

Soud dnes udělil jen podmíněný trest s tím, že se podobného provinění Büyüksaraçová nesmí dopustit během příštích pěti let.

Bývalou modelku loni v lednu nakrátko zadržela policie kvůli tomu, že dívka na svém účtu na síti Instagram citovala satirickou báseň zveřejněnou předtím humoristickým časopisem Uykusuz.

Témata:  Turecko Recep Tayyip Erdogan

Související

Aktuálně se děje

21. června 2026 20:32

Charlotte Gott vydala novou píseň. Fanoušci jsou u vytržení

Dvacetiletá Charlotte Gott v neděli večer představila svůj druhý hudební počin s názvem I Could Be Mine, který doprovodil také nový videoklip. Dcera Karla Gotta tak pokračuje v odhalování svého chystaného debutového alba, jehož vydání je naplánováno na podzim. Zatímco její první singl In Too Deep vyvolal mezi posluchači spíše rozpačité reakce, novinka zaznamenala u fanoušků výrazně pozitivnější ohlasy.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy