Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Německá policie rozbila pašerácký gang

Ilustrační foto
Ilustrační foto
Foto: INT

Berlín - Německá policie provedla v noci na dnešek velký zátah proti osobám podezřelým z pašování cizinců.

Na 800 úředníků s policisty speciálních jednotek dělalo domovní prohlídky v bytech a kancelářích na severu země v oblastech Hamburku, Brém a v Sasku-Anhaltsku, informovala agentura DPA s odvoláním na policii.

Při zátahu, který v Sasku-Anhaltsku pokračoval ještě dnes ráno, bylo několik lidí zadrženo. V Hamburku policie zatkla tři muže ve věku 30 až 43 let - dva Němce a jednoho Rusa. Podle DPA zatím policie neuvedla, zda na ně bude uvalena vazba.

Důvodem domovních prohlídek bylo podle policie podezření z pašování lidí, zejména občanů Moldavska, do Německa. Podle DPA se kauzou už od října zabývá prokuratura ve městě Lüneburg.

Témata:  Německo pašování obchod s lidmi policie Německo soudy

Související

Aktuálně se děje

2. srpna 2026 16:12

2. srpna 2026 12:37

Eva Adamczyková promluvila o kariéře svého syna: Bude z něj také sportovec?

Olympijská šampionka ve snowboardingu Eva Adamczyková se spolu s manželem, hercem Markem Adamczykem, raduje ze syna Kryštofa. Vzhledem k úspěšným kariérám obou rodičů se nabízí otázka, zda se chlapec vydá spíše cestou vrcholového sportu, nebo se prosadí v uměleckém světě před kamerou a na divadelních prknech.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy