obchod s lidmi

Policie Velké Británie

Nález 39 mrtvol v kamionu: Jednalo se o občany Číny, policie provedla razii

Svět

Třicet devět mrtvých, kteří se ve středu našli v návěsu nákladního vozu v průmyslové zóně na jihovýchodě Anglie, byli čínští občané. V prohlášení o tom dnes informovala britská policie s tím, že mezi oběťmi bylo 31 mužů a osm žen. Také čínské ministerstvo zahraniční podle státního deníku Global Times potvrdilo, že mrtví jsou z Číny. Britští policisté zároveň podnikli tři domovní prohlídky v Severním Irsku, odkud pochází 25letý řidič kamionu. Muž zůstává ve vazbě, čelí obvinění z vraždy.

OSN

Rusové v OSN požádali o odklad sankcí proti pašerákům

Svět

New York - Rusko požádalo o odklad návrhu západních států, který žádal komisi OSN pro Libyi, aby zavedla sankce proti šesti obviněným vůdcům libyjských sítí pašeráků lidí. Rozhodnutí Moskva zdůvodnila tím, že potřebuje další informace o tom, zda by sankce byly efektivní, informovala dnes agentura Reuters.

Prostituce

Německá policie rozbila gang, jenž do země pašoval thajské prostitutky

Svět

Berlín - Policie v Německu při dnešní rozsáhlé protikuplířské razii zadržela přes sto lidí. Hlavním terčem zásahu byl thajsko-německý pár, který podle vyšetřovatelů pašoval do země prostitutky, uvedla podle agentury DPA prokuratura ve Frankfurtu nad Mohanem. Německý ministr vnitra Horst Seehofer označil zátah za bezprecedentní úder proti kuplířské síti, která prorostla celým Německem.

Velká Británie, ilustrační foto

Češi přijeli za prací do Británie, čekalo je peklo

Svět

Hradec Králové - Krajský soud v Hradci Králové dnes vynesl tresty v kauze obchodování s lidmi ve Velké Británii. Dva obžalovaní ruznými metodami nátlaku včetně fyzického násilí přiměli k práci za nevýhodných podmínek čtyři muže.

Egypt

Soud zprostil obžaloby lidi z nadace pomáhající dětem

Svět

Káhira - Provozovatelé nadace pomáhající dětem z ulice byli v Egyptě po třech letech soudních tahanic zproštěni obvinění z obchodování s lidmi a zneužívání dětí mimo jiné k vyvolávání pouličních nepokojů. Prokuratura se proti dnešnímu rozsudku může ještě odvolat.

Aktuálně se děje

23. června 2024 19:37

Jurečka chce zvýšení platů ve veřejném sektoru až o deset procent

Ministr práce a sociálních věcí Marian Jurečka (KDU-ČSL) plánuje na úterní schůzce tripartity navrhnout zvýšení platů ve veřejném sektoru od září pro tzv. první skupinu, do které patří úředníci, pracovníci v kultuře, technici, nepedagogičtí zaměstnanci ve školství a zaměstnanci ve státní službě. Navrhované zvýšení se pohybuje mezi sedmi a deseti procenty. Jurečka to uvedl v pořadu Otázky Václava Moravce na České televizi.

Zdroj: Karolína Svobodová

Další zprávy