reklama

"Strašlivé hoře ve vsi Trojicke: ostřelovali domy místních obyvatel a zabili 13letého chlapce a jeho otce, těžce ranili matku," uvedl šéf místních úřadů Pavlo Žebrivskyj. Později dodal, že zraněná žena dnes ráno zemřela v nemocnici. "V noci začalo ostřelování a všichni se schovali ve sklepě, kde seděli dlouhé hodiny. Když si myslili, že nebezpečí pominulo, vyšli ven a v tom nečekaně přiletěl poslední granát," vylíčil okolnosti neštěstí, které ukrajinská policie vyšetřuje jako teroristický čin. Zabitému muži 39 let, jeho ženě 36, dodalo policejní komuniké.

Podle armádního velení přestřelky mezi vojáky a separatisty pokračovaly v uplynulých 24 hodinách po celé linii fronty v Donbasu, sedm vojáků bylo zraněno. Vojáci podle armádní rozvědky prý naopak zabili šest "okupantů" a jednoho zranili.

Kyjev a Západ obviňují Rusko z válčení v Donbasu, Moskva to popírá. Konflikt v Donbasu si od jara 2014 vyžádal více než 10.000 obětí na životech.

Ruská média dnes informují, že ukrajinská střela v bojích o průmyslovou zónu města Avdijivka u Doněcka zabila velitele "mezinárodní brigády" Olega Mamijeva, který po boku separatistů bojoval jako dobrovolník. Pohřben má být ve vlasti, tedy v Severní Osetii, která je součástí Ruska, uvedl internetový list Gazeta.ru.

0 komentářů Napište svůj názor

reklama