Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Uprchlík nedostal azyl, pokusil se na německém úřadě upálit

uprchlíci, ilustrační fotografie
uprchlíci, ilustrační fotografie
Foto: Pixabay

Göppingen (Německo) - Odmítnutý íránský žadatel o azyl se dnes zapálil v jihoněmeckém městě Göppingen. Podle agentury DPA tak patrně protestoval proti odepření azylu. Pětatřicetiletý muž čin spáchal v úřadu zemské rady. Podle pracovníků úřadu se chtěl nejspíš zabít, přežil ale s těžkými zraněními.

Finanční referent Günter Stolz označil událost za dramatickou. Íránec, jehož jméno média nezveřejnila, se zapálil před zaměstnanci úřadu. Jeho křik podle Stolze slyšelo mnoho lidí. Budova byla částečně evakuována.

Podle policie dorazil Íránec na úřad v poledne a požádal o pomoc dvě zaměstnankyně, kterým ukázal rozhodnutí o zamítnutí azylu. Ženy muži pomoc přislíbily, ten však vytáhl z batohu láhev s tekutinou, polil se a zapálil.

Německo se potýká s následky rozsáhlé migrační vlny, do země od roku 2015 přišlo přibližně 1,4 milionu běženců zejména z Blízkého východu. Odmítnuté žadatele o azyl se Berlín snaží přimět k návratu do vlasti, případně je deportovat.

Témata:  uprchlíci Německo záchranáři

Související

Aktuálně se děje

21. listopadu 2024 12:24

Počasí zaúřaduje. K intenzivnímu sněžení se přidá i další jev

Na Moravě a ve Slezsku může napadnout ještě o pár centimetrů více, než se původně předpokládalo. Vyplývá to z nejnovějšího znění výstrahy, v němž Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ) upřesnil její časovou a územní platnost. Meteorologové zároveň přidali varování před silným větrem. 

Zdroj: Jan Hrabě

Další zprávy

Anders Behring Breivik už nechce sedět ve vězení. Masový vrah chce na svobodu

Anders Behring Breivik už nechce sedět ve vězení. Masový vrah chce na svobodu

Norský masový vrah Anders Behring Breivik, který v roce 2011 při bombovém útoku a střelbě zabil 77 lidí, stanul v úterý před soudem, aby podruhé požádal o podmínečné propuštění. Breivik si odpykává trest odnětí svobody na 21 let, což je maximální možný trest v Norsku. Podle norského práva má však po deseti letech vězení nárok na slyšení o podmínečném propuštění.