Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Itálie čeká na ministry dočasné vlády

Itálie, ilustrační foto
Itálie, ilustrační foto
Foto: Pixabay

Řím - Italský ekonom Carlo Cottarelli, pověřený sestavením prozatímní úřednické vlády, dnes oproti očekávání zatím nepředložil prezidentu Sergiovi Mattarellovi seznam navrhovaných ministrů. Podle agentury AFP Cottarelli dnes hovořil s prezidentem několik desítek minut, ale při odchodu z prezidentského paláce neučinil před čekajícími novináři žádné prohlášení.

Mluvčí prezidentské kanceláře Giovanni Grasso posléze informoval, že Cottarelli "seznámil prezidenta se situací". "Oba se opět uvidí zítra (ve středu)," dodal.

Budoucí kabinet nemá naději na získání důvěry parlamentu a zemi tak povede do předčasných parlamentních voleb na podzim. Z toho mohou i vyplývat Cottarelliho potíže se sháněním lidí do ministerských křesel.

Členové protiimigrační a euroskeptické Ligy a protestního Hnutí pěti hvězd (M5S), kterým Mattarella v neděli nedovolil sestavit koaliční vládu kvůli sporu o obsazení funkce ministra financí, ihned poté dali najevo, že úřednickou vládu nepodpoří. Vůdce M5S Luigi Di Maio označil pověření Cottarelliho za absurdní.

Témata:  Itálie

Související

Aktuálně se děje

29. dubna 2026 8:29

Trump a Karel III. jsou vzdálení příbuzní, tvrdí deník. Prezident reagoval

Americký prezident Donald Trump může během návštěvy britského krále Karla III. ve Spojených státech amerických otevřít zajímavé téma. Podle nejnovějších zjištění totiž mají být vzdálenými příbuznými. 

Zdroj: Lucie Podzimková

Další zprávy

Velryba uvízla na mělčině na pobřeží Baltského moře

Velryba Timmy je na cestě domů. Záchranářům se ho povedlo vyprostit

Záchranáři v Německu v úterý dosáhli významného pokroku při snaze o vysvobození uvízlého plejtváka dlouhoploutvého. Zvíře, kterému média přezdívají Timmy, se podařilo úspěšně navést do speciálně upraveného člunu, který by ho měl převézt do hlubších vod. Tato operace představuje další pokus o záchranu tvora, jehož boj o přežití sleduje německá veřejnost již několik týdnů.