Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Za útokem ve Flensburgu prý nebyl terorismus, říká německá policie

Německá policie
Německá policie
Foto: Pixabay

Berlín - Německá policie zatím nemá žádné indicie, že by středeční útok, při němž muž z Eritreje ve vlaku v severoněmeckém Flensburgu pobodal dva lidi, byl teroristickým činem. Útok se však odehrál jinak, než se dosud myslelo. Jeho terčem byla mladá policistka, které nakonec agresora zastřelila.

Server deníku Bild ve středu napsal, že útoku předcházela hádka dvojice cestujících, která skončila těžkým zraněním jednoho z nich. Po výzvě průvodčího pak podle Bildu na místo dorazila mladá policistka, kterou útočník také napadl. Policejní vyšetřování ale došlo k jinému závěru.

Podle policejní verze dvaadvacetiletá policistka, která byla mimo službu, ale v uniformě, se ve Flensburgu chytala vystoupit z vlaku, když ji napadl a nožem zranil čtyřiadvacetiletý Eritrejec. Volání o pomoc uslyšel pětatřicetiletý muž, kterému se podařilo útočníka od policistky oddělit, přičemž ovšem utrpěl těžké bodné zranění a zlomil si ruku. Policistka pak útočníka služební zbraní zastřelila.

O aktuálním stavu vyšetřování dnes na internetu informovala policie. Co mladého muže, který přišel do Německa v roce 2015, k útoku na policistku vedlo, vyšetřovatelé stále neví.

Témata:  terorismus Německo policie Německo

Související

Aktuálně se děje

9. května 2026 5:00

8. května 2026 21:50

Houstone, vidíme záblesky. Odtajněné dokumenty odhalují záhadná pozorování během misí Apollo

První část dosud utajovaných spisů, které dokumentují hlášení o neidentifikovaných anomálních jevech, známých pod zkratkou UAP nebo lidově jako UFO, odhalují záznamy o blízkých setkáních během měsíčních misí Apollo 12 a Apollo 17. Zveřejnění těchto dokumentů je přímým výsledkem nařízení prezidenta Donalda Trumpa, který v zájmu naprosté transparentnosti nařídil proces identifikace a odtajnění vládních dokumentů souvisejících s těmito fenomény.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy

MV Hondius

Hantavirus zabíjel na lodi, může rozpoutat další pandemii?

Světové zdravotnické úřady jsou v pohotovosti kvůli nečekanému ohnisku hantaviru, které se rozšířilo mezi lidmi spojenými s výletní lodí MV Hondius. Světová zdravotnická organizace (WHO) potvrdila pět případů nákazy, přičemž existuje podezření, že se virus mohl šířit přímo mezi lidmi na palubě. Od poloviny dubna již v souvislosti s touto lodí zemřeli tři lidé.