Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Americký šéfkuchař Anthony Bourdain spáchal sebevraždu

jídlo
jídlo
Foto: Pixabay

Atlanta – Známý americký šéfkuchař a hlavní konkurent rovněž známého britského šéfkuchaře Gordona Ramsaye Anthony Bourdain spáchal sebevraždu. Bylo mu 61 let.

Bourdain se stal světovou celebritou díky televizní show Neznámé končiny, která byla vysílaná i v Česku. O jeho smrti informovala televizní stanice CNN. „S mimořádným smutkem potvrzujeme smrt našeho přítele a kolegy Anthonyho Bourdaina," uvedla televize ve svém prohlášení.

„Miloval dobrodružství, nová přátelství, dobré jídlo, pití a nezapomenutelné zážitky z celého světa. Stal se z něj výjimečný vypravěč. Jeho talent nás neustále překvapoval a bude nám moc scházet. Naše myšlenky a modlitby jsou teď s jeho dcerou a rodinou, která prožívá těžké chvíli,“ dodala televize.

Jeho tělo našel v hotelovém pokoji ve Francii jeho francouzský přítel Eric Ripert, spolumajitel a šéfkuchař restaurace Bernadin.

Bourdain se proslavil publikacemi Důvěrnosti z kuchyně, Šéfkuchař na cestách či Bez servítku. Před několika lety tento šéfkuchař navštívil také Prahu, po níž ho doprovázel mimo jiné český šéfkuchař rovněž známý z televize Zdeněk Pohlreich.

Témata:  Anthony Bourdain jídlo

Související

Aktuálně se děje

19. května 2025 19:13

Trump si před telefonátem s Putinem volal se Zelenským

Americký prezident Donald Trump dnes krátce telefonicky hovořil s ukrajinským prezidentem Volodymyrem Zelenským těsně před plánovaným rozhovorem s ruským vůdcem Vladimirem Putinem. Informaci přinesla agentura Reuters s odvoláním na zdroj obeznámený s průběhem událostí.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy

Žralok bílý (Carcharodon carcharias)

Žraločí útoky: Proč tito mořští predátoři útočí na lidi a jak se riziku vyhnout?

Žraloci jsou odjakživa opředení mýty a strachem. Filmy jako Čelisti vytvořily v očích veřejnosti obraz krvelačných predátorů, kteří číhají těsně pod hladinou a vyčkávají na lidské oběti. Skutečnost je však mnohem méně dramatická – a mnohem zajímavější. Žraločí útoky na lidi jsou sice reálným jevem, ale z hlediska pravděpodobnosti se jedná o extrémně vzácné události. Přesto však existují a čas od času dojde k tragickým následkům. Proč k těmto útokům dochází a jak jim můžeme předejít?