Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Na summit do Singapuru letí i basketbalista Rodman. Kimova kamaráda nikdo nezval

Kim Čing-un usoudil, že
Kim Čing-un usoudil, že "za stávající situace nastal čas zúčtovat s americkými imperialisty".
Foto: KCNA

Singapur - Na summitu Trump-Kim v Singapuru bude přítomen i bývalý americký basketbalista Dennis Rodman, který KLDR několikrát navštívil a s diktátorem se přátelí. Oběma státníkům chce pomoci, pokud o to požádají.

Rodman nebude součástí oficiální delegace, bývala hvězda NBC přesto tvrdí, že chce být nablízku. "Letím do Singapuru na historický summit. Poskytnu svým přátelům Donaldu Trumpovi a maršálu Kimovi Čong-unovi jakoukoli podporu, která bude potřeba," napsal Rodman na twitteru.

Bílý dům již ve čtvrtek vyloučil, že by Rodman zastával jakoukoli roli během summitu, který se uskuteční příští týden v úterý. To v pátek před odletem do Kanady na summit skupiny sedmi nejvyspělejších zemí světa (G7) potvrdil i americký prezident Donald Trump. "Ne, nebyl," odpověděl Trump na dotaz novinářů, zda byl Rodman do Singapuru pozván.

Rodman je jedním z mála příslušníků Západu, který se v KLDR sešel s Kimem. Naposledy diktaturu navštívil loni. "Jen se snažím otevřít dveře," prohlásil.

Témata:  Dennis Rodman Donald Trump Singapur Kim Čong-un

Aktuálně se děje

22. srpna 2026 21:58

Tereza Ramba natočila nový film. Druhou hlavní roli hraje David Švehlík

Režisér a scenárista Jiří Vejdělek zahájil natáčení romantické komedie Hubatá. Scénář filmu napsal spolu s komičkou Lucií Macháčkovou, která je autorkou dvoudílného bestselleru Historky z Tinderu a povídkové sbírky Svatební historky, za kterou získala Magnesii Litera v kategorii humoristická próza. Do rolí ústřední dvojice obsadil Terezu Ramba a Davida Švehlíka, v dalších rolích je podpoří Jana Švandová, Bea Hrnčiříková, Vojtěch Vodochodský, Patricie Solaříková, Pavel Kříž nebo Eva Leinweberová a Roman Slovák.

Zdroj: Jiří Hrubý

Další zprávy