Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Požár v Řecku odhalil tajnou skrýš, byly v ní vzácné antické artefakty

Řecko, státní vlajka
Řecko, státní vlajka
Foto: Pixmac

Atény - Lesní požáry jsou pohromou, tentokrát ale přinesly i něco pozitivního. Hasiči, kteří s živlem bojovali severozápadně od Atén, našli pod keři na 200 vzácných artefaktů schovaných v igelitových pytlích.

Díky požáru byla odhalena skrýš nelegálně vykopaných antických předmětů. Některé jsou staré až 2800 let.

Většinu keramiky a železných předmětů, které byly ve čtvrtek nalezeny mezi vesnicemi Livanates a Megaplatanos, oheň neponičil, uvedlo řecké ministerstvo kultury. Jen na některých jsou patrné stopy kouře.

Úřady se pokoušejí zjistit, kdo předměty vykopal a schoval - některé z nich byly očištěny, drobná poškození na jiných nálezce na místě opravil.

Témata:  zajímavosti Řecko

Související

Aktuálně se děje

23. března 2026 4:00

Připravte se na proměnlivé počasí. Ještě může i sněžit

Počasí se v průběhu týdne, který právě začíná, zásadně promění. V prvních dvou dnech si ještě užijeme jaro, od středy se však má výrazně ochladit. Potvrzuje to předpověď Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ). 

Zdroj: Jan Hrabě

Další zprávy