Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Migranti převezli byrokracii: Našli jednoduchou skulinu, aby se vyhnuli deportaci z Německa

Německá vlajka
Německá vlajka
Foto: Pixabay

Berlín – Německo je zemí, kterou současná evropská migrační krize tvrdě zasáhla. Ačkoliv se snaží deportovat ty, jejichž žádosti o azyl již byly zamítnuty, migranti našli způsob, jak se deportaci vyhnout: pácháním zločinů. Informoval o tom zpravodajský server The Daily Caller.

V Německu se podle serveru v současnosti nachází 219 tisíc uprchlíků, kteří by měli být vykázáni ze země, protože jejich žádost o azyl byla zamítnuta. „Vláda se snaží najít způsob, jak celý proces urychlit, ale uprchlíci v systému našli jednoduchou skulinu," upozorňuje server.

Thomas de Maiziere, německý ministr vnitra, totiž uvedl, že lidé, kteří mají být deportováni, krátce před svým vyhoštěním spáchají zločin, čímž se jejich pobyt v zemi automaticky prodlouží. Mají totiž nárok v zemi zůstat, dokud probíhá soudní proces.

Server podotýká, že problematický je i přístup domovských zemí migrantů, které odmítají spolupracovat a vystavit těmto lidem dočasné pasy. Ti tak zůstávají v Německu, dokud nejsou tyto problémy vyřešeny.

„Počet deportovaných by se dramaticky zvýšil, pokud by se tyto procesní nedostatky opravily," uvedl de Maziere.

Jak server dodává, vláda očekává, že se do konce roku podaří deportovat 27 tisíc lidí, což bude mírný nárůst oproti roku 2015, kdy bylo deportováno 22 369 lidí. Země také očekává, že se zdvojnásobí počet lidí, kteří zemi opouští dobrovolně.

Témata:  uprchlíci Německo kriminalita

Související

Aktuálně se děje

4. listopadu 2025 14:17

4. listopadu 2025 10:26

Listopadové počasí. Meteorologové naznačili, jak bude do konce měsíce

Listopad začal o víkendu, ale potrvá ještě dlouho. Podle nejnovějšího měsíčního výhledu Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ) budou v dalších dnech a týdnech pozvolna klesat teploty. Probíhající měsíc má být teplotně i srážkově průměrný. 

Zdroj: Jan Hrabě

Další zprávy