Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Hackeři vybílili burzu kryptoměn, zpráva srazila cenu bitcoinu

Bitcoin, nová kybernetická měna
Bitcoin, nová kybernetická měna
Foto: Adam Mráček / INCORP images

Soul - V Jižní Koreji se patrně odehrála dosud největší krádež kryptoměn. Hackeři o víkendu napadli burzu kryptoměn Conrail a zmocnili se zhruba třetiny obchodovaných mincí. Když se informace dostala na veřejnost, cena bitcoinu klesla.

Tisková agentura Jonhap s odvoláním na nejmenované zdroje napsala, že byly ukradené měny v hodnotě 40 miliard wonů (811,8 milionu Kč). Cena bitcoinu dnes ráno klesla na 6780 dolarů (148.000 Kč) z pátečních více než 7500 dolarů.

Coinrail uvedla, že spolupracuje s policií a pozastavila obchodování. Burza zahájila provoz v září a je sedmou největší burzou v Koreji podle objemu obchodování.

Jižní Korea zaznamenala mánii kolem bitcoinů a dalších kryptoměn, což přimělo letos úřady pokusit se omezit tyto spekulativní investice a zpřísnit regulace. Kryptoměny jsou zde i tak stále populární, zvláště mezi mladými investory.

Témata:  hackeři Bitcoin burza

Související

Aktuálně se děje

9:02

Ukrajina může poprvé použít ATACMS a Storm Shadow na ruském území. Změní tak průběh války?

Spojené státy poprvé povolily Ukrajině použít rakety dlouhého doletu ATACMS k útoku na území Ruska. Tento krok znamená zásadní změnu americké politiky, která dosud zakazovala využití těchto zbraní mimo ukrajinské území, obzvláště na mezinárodně uznaném ruském území. Rozhodnutí Washingtonu bylo přijato navzdory obavám z eskalace války. Co vedlo ke změně postoje USA a jaké důsledky mohou tyto útoky mít? Na to odpověděl server BBC.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy

Benjamin Netanjahu, známý pod přezdívkou Bibi

Mezinárodní trestní soud vydal zatykače na Netanjahua a Gallanta

Mezinárodní trestní soud (ICC) vydal zatykače na izraelského premiéra Benjamina Netanjahua a bývalého ministra obrany Yoava Gallanta kvůli údajným válečným zločinům. Soud, který sídlí v Nizozemsku, podle CNN uvedl, že má „rozumné důvody“ se domnívat, že Netanjahu nese trestní odpovědnost za válečné zločiny, mezi něž patří „použití hladovění jako metody války“, stejně jako za „zločiny proti lidskosti zahrnující vraždy, pronásledování a jiné nelidské činy“.