Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

V Německu zadrželi Tunisana. Doma měl chemikálie, zřejmě chystal teroristický útok

Ilustrační fotografie
Ilustrační fotografie
Foto: INT

Kolín nad Rýnem - V úterý večer byl v Kolíně nad Rýnem 29letý Tunisan. Policie v jeho bytě našla podezřelé chemikálie. Je možné, že s nimi chystal teroristický útok.

Policie muži přišla na stopu, když si na internetu objednal chemikálie, jejichž nákup se musí hlásit úřadům, uvedla stanice WDR.

Když v úterý večer specialisté prohledali jeho byt v kolínské čtvrti Chorweiler, našli látky, které mohou být jedovaté. 

Vyšetřování se ujalo nejvyšší státní zastupitelství, které má v Německu na starosti mimo jiné případy spojené s terorismem. Existují totiž nepřímé důkazy, že muž s chemickými látkami chystal útok.

Témata:  Německo terorismus policie Německo

Související

Aktuálně se děje

11. ledna 2026 4:00

První předpověď počasí na příští víkend. Očekává se jiná zima

Počasí je tentokrát ve volných dnech vyloženě zimní. I v nížinách se lidé dočkali bohaté sněhové nadílky, vrátily se také silné mrazy. Příští víkend už by měl být jiný. Vyplývá to z výhledu Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ). 

Zdroj: Jan Hrabě

Další zprávy