Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Trump se vysmívá Merkelové kvůli uprchlíkům: Dovolila jim prý násilně změnit kulturu Evropy

Donald Trump, 45. prezident USA
Donald Trump, 45. prezident USA
Foto: The White House

Washington/Berlín - Politickou krizi v Německu, kterou vyvolal spor o vracení uprchlíků, už okomentoval i americký prezident Donald Trump. Ten, jak známo, nemá s kancléřkou Angelou Merkelovou zrovna dobré vztahy, Zároveň kritizoval Evropu, že dovolila uprchlíkům, aby "násilně" změnili její kulturu.

"Německý lid se obrací proti svému vedení," napsal Trump k debatě německých vládních stran o zásadách přistěhovalecké politiky.

Podle Trumpa migrační spory "cloumají už beztak slabou berlínskou koalicí". "Všude v Evropě dělají velkou chybu, když dovolili příchod milionů lidí, kteří tak mocně a násilně změnili jejich kulturu," uvedla dále prezident USA na twitteru. "Nechceme, aby se něco podobného stalo u nás," upozornil Trump, jehož prarodiče z otcovy strany byli němečtí emigranti, kteří se přistěhovali do Spojených států v roce 1885.

Agentura AFP ve zprávě o Trumpově komentářích napsala, že jde o vměšování. Už loni v lednu Trump v rozhovoru pro britský list The Times napsal, že "Merkelová svou politikou otevřenosti vůči nelegálním migrantům udělala katastrofální chybu".

Během březnové návštěvy kancléřky v Bílém domě prohlásil, že "přistěhovalectví je výsada, nikoli právo; a bezpečnost našich obyvatel musí mít vždycky přednost, o tom se nediskutuje".

Témata:  Donald Trump Angela Merkelová Německo

Související

Aktuálně se děje

25. dubna 2026 10:12

Ornella Koktová vysvětlila co je mezi ní a Radkem Kašpárkem

Ornella Koktová se rozhodla uvést na pravou míru spekulace, které se vyrojily kolem jejího vztahu se známým šéfkuchařem Radkem Kašpárkem. Celý příběh začal poměrně ostře, když Ornella veřejně zkritizovala návštěvu jedné z jeho restaurací. Její tehdejší recenze nešetřila velmi nevybíravými slovy na adresu personálu, jídla i nápojů.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy