reklama
Bolestivé tajemství prince Williama: Proč přes sňatkem s Kate tolik váhal? - anotační obrázek
Bolestivé tajemství prince Williama: Proč přes sňatkem s…

Starostové žádají vládu o zajištění přístřešku minimálně pro 2000 lidí. Podle nich je situace katastrofální. Policie ani charity již situace nezvládají a hygienické podmínky se v okolí improvizovaných táborů zhoršují.

Jen pod dálničním mostem u kanálu Saint Denis se tísní 1600 uprchlíků. To z tohoto místa dělá největší uprchlický tábor ve Francii.

Uprchlíci jsou zde terčem i pro zločince, kteří je okrádají a pro převaděče, kteří je lákají k další cestě do Velké Británie. Naopak pro mnohé migranty je toto konečná stanice.

„Pašeráci je tady prostě vyhodí,“ tvrdí Louis Barda, jeden z dobrovolníků, co se snaží uprchlíkům pomáhat, „Vidíte, jak tady bloudí se zavazadly a ptají se, ve které jsou zemi.“

Policejní prefekt slibuje, že tábor bude brzy vyklizen. Uprchlíci a humanitární pracovníci se však jen smějí. Od roku 2015 byl tábor za policejní asistence vyklizen již třicetkrát. Vždy se na místě objevil během několika dní znovu.

Mnozí z uprchlíků říkají, že pod pařížským dálničním mostem je situace lepší než jinde. „Byl jsem Cale,“ říká Habíb (18) ze Sudánu, „Tam e na nás policie zaměřovala. Tady je klid.“ Habíb stále sní o cestě do Velké Británie, „Tam lidi nespí na ulici. Tady nemůžu stát. Stovky lidí, vlhko, zima… No prostě hrůza!“

Vedle toho, že jsou improvizované uprchlické tábory semeništěm zločinu, úřady mají velké obavy z nebezpečí infekcí a nemocí, které z tohoto prostředí může vzejít. Již několikrát Paříž zasáhla epidemie úplavice a žloutenky, která byla připisována na vrub právě těmto místům.

3 komentáře (Poslední 20.06. 20:33) Napište svůj názor

reklama