Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Muž zabil víc než 1000 koček kvůli masu pro restaurace. Zákazníci nevěděli, co mají na talíři

Kočka
Kočka
Foto: Mariusz Stankowski / INCORP images

Nairobi - V Keni odsoudili muže, který zabil přes 1000 koček. Jejich maso prodával kuchařům na samosy, což jsou taštičky plněné masem či zeleninou a často se prodávají na trzích. Zákazníci restaurací neměli ani tušení, co jim je ve skutečnosti servírováno.

Muž zabíjel kočky od roku 2012, dostal tři roky vězení. Když jednu na poli u města Nakuru západně od Nairobi stahoval z kůže, zaútočili na něj místní obyvatelé. Musela ho proto zachránit policie, která ho také zatkla.

Zabíjení koček je v Keni nelegální a zákon zdůrazňuje, že by lidé maso tohoto zvířete konzumovat neměli.

Naopak v částech západní Afriky je kočičí maso oblíbenou pochoutkou. Kočky se rovněž přidávají pro ozvláštnění některých čínských či korejských jídel.

Témata:  Keňa kočky

Související

Aktuálně se děje

11. ledna 2026 16:01

Trump narazil s Venezuelou u ropných gigantů. Nedá se tam investovat, slyšel

Americké plány s Venezuelou získávají první vážnou trhlinu. Donald Trump sice sliboval miliardové investice ropných společností, jenže těm se zatím do jihoamerického státu nechce. Podnikatelé požadují zásadní změny před případným vstupem na venezuelský trh. 

Zdroj: Lucie Podzimková

Další zprávy