Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Soud snížil trest Súdánce, která zabila manžela

soudy
soudy
Foto: Pixabay

Chartúm - Súdanský odvolací soud zrušil trest smrti pro devatenáctiletou ženu, kterou soud nižší instance potrestal smrtí za vraždu manžela.

Oznámili to dnes právníci odsouzené Núry Husajnové. Odvolací soud trest smrti zmírnil na pětiletý žalář.

Proti rozsudku se rozpoutala mezinárodní kampaň #JusticeforNoura a mnoho lidí požadovalo propuštění ženy. Připojily se i celebrity nebo agentury OSN.

V květnu soudci rozhodli, že Husajnová má být popravena oběšením. Svého muže zabila loni v květnu a od té doby je ve vězení. Provdat se byla přinucena ve věku 15 let. Vypověděla, že manžel přivedl několik svých bratranců, kteří ji drželi, když ji muž znásilnil. Když se o totéž pokusil další den, vrhla se na něj s nožem a ubodala ho k smrti.

Témata:  Jižní Súdán soudy

Aktuálně se děje

28. srpna 2026 18:06

Na D2 se stala vážná nehoda. Mezi zraněnými byli převážně děti

Vážná dopravní nehoda se v pátek stala na dálnici D2 u Brna. Zranili se čtyři lidé, většina zraněných jsou děti. Řidička havarovaného osobního automobilu se podle policistů nevěnovala řízení dostatečně.

Zdroj: Jan Hrabě

Další zprávy

Harald V.

Norsko v slzách. Zemřel oblíbený král Harald V.

Ve věku 89 let zemřel norský král Harald V., který byl hospitalizován v národní nemocnici v Oslu kvůli léčbě vzácného krevního onemocnění. Královský palác potvrdil, že panovník odešel pokojně v pátek v brzkých ranních hodinách. V reakci na tuto zprávu byla vlajka na střeše královského paláce spuštěna na půl žerdi. V posledních hodinách jeho života jej v nemocnici navštívili členové rodiny a před palácem se shromáždili lidé, aby položili květiny.