Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

V Německu vyšetřují údajného traviče svačin spolupracovníků, může mít na svědomí přes 20 životů

Ilustrační fotografie
Ilustrační fotografie
Foto: Pixabay

Berlín - V Německu byl zadržen 56letý muž kvůli pokusu o otrávení svačiny spolupracovníka. Případ záhy nabral nečekaný obrat. Ve firmě z města Schloss Holte-Stukenbrock, kde pracovali, byl zaznamenán neobvykle vysoký počet případů srdečních záchvatů a rakoviny. Úřady vyšetřují zpětně 21 podezřelých úmrtí.

Muž byl zatčen v květnu poté, co ho zachytila bezpečnostní kamera, jak sype podezřelý prášek na sendvič kolegy. Policie upřesnila, že prášek obsahoval octan olovnatý "v množství, která by stačila ke způsobení vážného poškození orgánů". Při prohledání bytu podezřelého vyšetřovatelé našli další nebezpečné látky jako rtuť, olovo a kadmium.

V současnosti je ve firmě podezření na otravu těžkým kovem u dvou lidí. Podle nepotvrzených informací médií je jeden z nich už nějakou dobu v kómatu a druhý se podrobuje dialýze.

Obviněný muž se zatím k podezřením nevyjádřil a nejasný zůstává také jeho motiv. Nyní chtějí vyšetřovatelé vyslechnout příbuzné a lékaře předčasně zesnulých. Poté má být zvážena i možnost opětovného prozkoumání jejich ostatků. Policie v Bielefeldu vytvořila 15členné oddělení vražd, které se má soustředit na tyto případy.

Témata:  otrava Německo jídlo

Související

Aktuálně se děje

21. listopadu 2024 13:43

Patří StarDance na ČT? Ředitel televize prozradil, jak to cítí

StarDance pozítří opět pokračuje a poběží ještě několik sobot, než poznáme vítěze této řady. Měla by být tou vůbec poslední? I takové názory někdy zaznívají. Česká televize je ale bytostně přesvědčena, že taková show do vysílání patří. 

Zdroj: Jiří Hrubý

Další zprávy

Anders Behring Breivik už nechce sedět ve vězení. Masový vrah chce na svobodu

Anders Behring Breivik už nechce sedět ve vězení. Masový vrah chce na svobodu

Norský masový vrah Anders Behring Breivik, který v roce 2011 při bombovém útoku a střelbě zabil 77 lidí, stanul v úterý před soudem, aby podruhé požádal o podmínečné propuštění. Breivik si odpykává trest odnětí svobody na 21 let, což je maximální možný trest v Norsku. Podle norského práva má však po deseti letech vězení nárok na slyšení o podmínečném propuštění.