Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Rakousko chce zbavit íránského diplomata imunity, připravoval teroristický útok

rakousko
rakousko
Foto: Pixabay

Vídeň - Na pracovníka íránského velvyslanectví ve Vídni byl vydán evropský zatykač kvůli údajnému zapojení do přípravy útoku na shromáždění exilových Íránců v Paříži. Rakousko nyní usiluje o to, aby byl diplomat zbaven imunity.

Rakouské ministerstvo zahraničí si den před návštěvou íránského prezidenta Hasana Rúháního předvolalo íránského velvyslance v Rakousku.

"Požádali jsme vysílající stát, aby íránskému diplomatovi zrušil imunitu," řekl mluvčí rakouské diplomacie Thomas Schnöll. Dotyčnému zaměstnanci údajně má být status diplomata odebrán na základě zatykače do 48 hodin.

V souvislosti s přípravou teroristického útoku byl v uplynulých dnech zadržen v Belgii pár íránského původu, ve Francii tři možní komplicové a v Německu rovněž íránský diplomat, který byl se zadrženým belgickým párem íránského původu v kontaktu.

Témata:  Rakousko Írán diplomacie

Související

Aktuálně se děje

15. května 2026 4:00

Počasí už letos ovlivní výrazné El Niño. Projeví se i v Evropě

Nejpozději v září se očekává nástup obávaného El Niña, upozornil Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ). Modely se podle odborníků shodují, že celá fáze bude velmi výrazná. Meteorologové naznačili, co můžeme očekávat v Evropě. 

Zdroj: Jan Hrabě

Další zprávy

Robert Fico

Fico u příležitosti druhého výročí atentátu vytasil svaly

Slovenský premiér Robert Fico využil sociální sítě k tomu, aby u příležitosti druhého výročí atentátu na svou osobu demonstroval svou fyzickou sílu. Ve videu zveřejněném na platformě X se Fico objevil v přiléhavém tričku, jak se prochází po cestě a následně dělá kliky se zkříženýma nohama pro zvýšení obtížnosti. Svůj sportovní výkon pak zakončil koupáním v jezeře společně se svým psem.