Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Západ USA zasáhly rozsáhlé lesní požáry. Evakuovány byly tisíce lidí

Požár
Požár
Foto: Pixabay

Denver - Oslavy Dne nezávislosti zhatily na západě USA rozsáhlé lesní požáry. Evakuovány byly tisíce lidí. Někde úřady vyhlásily přísný zákaz ohňostrojů, aby zabránily vzniku nových požárů v rozehřátém a vyprahlém regionu.

Národní hasičské centrum hlásilo ve středu z celých USA přes 60 velkých aktivních požárů, většinou ze západu. 

V Coloradu zuří asi 330 kilometrů jihozápadně od Denveru na více než 380 čtverečních kilometrech třetí nejrozsáhlejší požár v dějinách tohoto státu. Na jaře požár v regionu zničil více než 100 domů a přes 2000 jich muselo být evakuováno.

Úřady uvedly, že prioritou je zabránit plamenům v rozšíření do malého horského městečka Cuchara. Požár se pokouší dostat pod kontrolu při nepředvídatelném větru zhruba 1000 hasičů. Od jeho propuknutí z 27. června se jim to však daří jen v omezené míře.

Témata:  požáry v USA požáry

Související

Aktuálně se děje

18. června 2026 4:00

Může být letní počasí v příštím týdnu ještě extrémnější? Tady je odpověď

Meteorologové už varovali před vysokými teplotami v pátek a sobotu, ale příští týden by mohlo být ještě tepleji. Naznačují to alespoň některé aplikace. Podle Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ) to ale není moc pravděpodobné. 

Zdroj: Jan Hrabě

Další zprávy