Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Při záchranné akci v thajské jeskyni zemřel potápěč

Potápění
Potápění
Foto: Pixabay

Bangkok - Při záchranných akcích v zatopené jeskyni, v níž je v Thajsku už 13 dní uvězněno 12 chlapců a jejich trenér, dnes zemřel bývalý člen thajského námořnictva.

Podle thajských úřadů muž ztratil pod vodou vědomí a zdravotníkům se ho už nepodařilo obživit. Informovala o tom agentura AP. Potápěč se na záchranné misi podílel jako dobrovolník.

Záchranáři se skupinu, která se nachází asi čtyři kilometry od vchodu do zatopeného komplexu, snaží vyprostit už od pondělka. Za poslední dny se jim podařilo odčerpat 40 procent vody, a zpřístupnit tak úsek o délce 1,5 kilometru z nesnadné cesty, jíž se mladí fotbalisté mohou dostat ven. O víkendu se ale očekávají prudké monzunové deště na celém severu země, které podle meteorologů potrvají až do příštího čtvrtka. Záchranáři tak zvažují i další možnosti, jak chlapce vyprostit.

Potápěči skupině dopravují nutné zásoby, mimo jiné posilující vitaminovou výživu.

Podle vedení námořnictva muž, který dnes během noční akce zemřel, přepravil do jeskyně kanistry s kyslíkem. Na zpáteční cestě pak potápěč ztratil vědomí.

Témata:  thajské děti uvězněné v jeskyni Thajsko potápění

Související

Aktuálně se děje

21. dubna 2025 15:35

Ornella Koktová v slzách: Dala poslední sbohem milované babičce

Velikonoční pondělí, které bývá pro většinu lidí svátkem radosti a rodinných setkání, se pro Ornellu Koktovou a její nejbližší proměnilo v den hlubokého zármutku. V kostele sv. Cyrila a Metoděje v pražských Nebušicích se dopoledne konalo poslední rozloučení s Jaroslavou Štikovou, babičkou Ornelly, která zemřela 13. dubna ve věku 78 let. Pro Ornellu šlo o jednoho z nejdůležitějších lidí v jejím životě – a zpráva o jejím skonu ji zcela zdrtila.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy

Papež František

Truchlí nejen věřící. Smrt papeže Františka je rána pro boj s extrémním počasím

Úmrtí papeže Františka je nejen ztráta pro katolickou církev, ale také pro celosvětové ekologické a sociální hnutí. Tento argentinský jezuita a první papež z Latinské Ameriky se totiž stal klíčovou postavou boje za klimatickou spravedlnost. Jeho vliv na globální debatu o ochraně životního prostředí byl natolik výrazný, že ho jako hlavního inspirátora označuje většina nábožensky motivovaných klimatických aktivistů.