Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Lékárník šidil léky na rakovinu, aby financoval svůj luxusní životní styl. Soud ho přísně potrestal

Lékárna
Lékárna
Foto: Mariusz Stankowski / INCORP images

Essen - Německý lékárník, který šizením léků na rakovinu financoval svůj luxusní životní styl, dostal dnes u soudu 12 let vězení. Nevyjasněný ale zůstává dopad lékárníkova chování na zdraví pacientů.

"Jsme přesvědčeni, že mezi lety 2012 a 2016 bylo přinejmenším 14.500 léků ošizeno," prohlásil dnes soud v západoněmeckém Essenu.

Lékárník podle soudu jednal z čiré hamižnosti. Škoda, kterou způsobil zdravotním pojišťovnám, činí asi 17 milionů eur.

Muž snižoval obsah účinných látek v přípravě infuzních směsí. Navíc příliš pozornosti nevěnoval ani hygienickým předpisům, ačkoli onkologičtí pacienti mají často výrazně sníženou imunitu.

Témata:  lékárny Německo

Související

Aktuálně se děje

24. května 2026 14:27

Ondřej Ruml přiznal: Kvůli střídavé péči cítí stesk a strach

Hudebník a zpěvák Ondřej Ruml má sedmiletou dceru Rozálii, kterou vychovává ve střídavé péči se svou bývalou manželkou Doris Martines. Jelikož ho role otce v mnoha ohledech formovala a přinesla mu řadu zkušeností, rozhodl se o nich podělit jako host v pořadu Tátové z bulváru.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy