Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

V Keni uhynulo sedm nosorožců dvourohých, patří ke kriticky ohroženému druhu

Ilustrační fotografie
Ilustrační fotografie
Foto: Mariusz Stankowski / INCORP images

Nairobi - V Keni tragicky uhynulo sedm kriticky ohrožených nosorožců dvourohých.

Nosorožci zahynuli týden poté, co byli přemístěni do národního parku Tsavo na jihu země. Informovala o tom dnes agentura AP s odvoláním na Keňskou agenturu na ochranu divoké zvěře (KWS).

Jako důvod jejich uhynutí AP uvedla nedbalost a odvolala se přitom na anonymní zdroj z KWS. Ostatní agentury i média píší, že zatím není jasné, proč zvířata uhynula.

Sedm uhynulých zvířat patřilo do skupiny 14 nosorožců, kteří měli v národním parku Tsavo přispět ke zvýšení populace tohoto ohroženého druhu. Přesun zvířat provedly ve spolupráci KWS a Světový fond na ochranu přírody (WWF).

Témata:  Keňa nosorožci

Související

Aktuálně se děje

2. května 2026 9:17

Jiřina Bohdalová a přátelé. Jak legenda oslaví nedělní narozeniny

Připravte se, zítra bude Jiřina Bohdalová doslova na každém rohu. Na neděli totiž připadají úctyhodné 95. narozeniny legendární herečky. O průběhu oslav i vlivu smutné rodinné události se napsalo hodně. Nakonec to ale vypadá, že se narozeninová oslava přece jen uskuteční. 

Zdroj: Ludmila Plachá

Další zprávy