Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Islamista, který vyzval k útoku na prince George, dostal doživotí

Policie Velké Británie
Policie Velké Británie
Foto: Filip Toužimský, EuroZprávy.cz

Londýn - Britovi, který na internetu nabádal k útokům na čtyřletého prince George, dnes londýnský soud uložil doživotní trest vězení.

Dvaatřicetiletý Husnain Rashid, který je podle prokuratury stoupencem teroristické organizace Islámský stát (IS), zpočátku vinu odmítal, v květnu se ale přiznal k přípravě a k nabádání ke spáchání teroristických činů.

Rashid za použití šifrovaných kanálů prostřednictvím aplikace Telegram Messenger podle soudu komunikoval s teroristy, kterým dodával rady ohledně plánovaných útoků a vhodných obětí.

V jedné ze zpráv byla fotografie čtyřletého prince, adresa jeho školy, silueta islamistického bojovníka a vzkaz "ani královská rodina nezůstane ušetřena". V jiné zprávě navrhoval, aby byla otrávena zmrzlina v některém z britských supermarketů či spáchán teroristický útok na fotbalový stadion.

Témata:  Velká Británie Princ George z Cambridge policie Velká Británie

Související

Aktuálně se děje

3. června 2026 18:58

3. června 2026 8:31

Charlotte Gottová má první videoklip. V době sociálních sítí je to nutnost

Začínající sólová kariéra Charlotte Gottové nabírá na obrátkách. Její fanoušci se po první písničce dočkali i videoklipu. Bez obrazových materiálů se ostatně už v dnešní době sociálních sítí nemá nikdo šanci prosadit. 

Zdroj: Ludmila Plachá

Další zprávy