Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Mayová by podle Trumpa měla zažalovat EU

Mayová, Theresa
Mayová, Theresa
Foto: European Union

Londýn - Americký prezident Donald Trump poradil britské premiérce Therese Mayové, aby s Evropskou unií nevyjednávala, ale rovnou ji zažalovala.

Mayová to dnes řekla v rozhovoru s televizí BBC. Trump, který dnes ze Skotska odlétá do Helsinek, pobýval v Londýně ve čtvrtek a v pátek, kdy se s Mayovou také setkal.

"Řekl mi, že bych měla EU zažalovat, ne s ní vyjednávat, žalovat je," řekla Mayová.

Premiérka v televizi zopakovala, že pokud rozluka s Evropskou unií skončí bez dohody, bude to lepší, než kdyby brexitová jednání přinesla špatnou dohodu. 

Témata:  Donald Trump EU Brexit Theresa Mayová

Související

Aktuálně se děje

13. září 2025 14:55

Libor Bouček možná spláče nad výdělkem. Prima udělala nečekanou věc

Libor Bouček v tomto týdnu naskočil jako Žolík do vlaku vědomostní show Na lovu, která jede po kolejích Novy. Leckoho překvapilo, že ho Prima, s níž byl vždy spjatý, nechala, aniž by ho jakkoliv "potrestala". Nejnovější informace ale přece jenom něco naznačují. 

Zdroj: Jiří Hrubý

Další zprávy