reklama

Zasaženi byli 45letý Charlie Rowley a o rok mladší Dawn Sturgessová, ta 8. července zemřela. V pátek britská policie ohlásila, že zdrojem jedu byla malá lahvička nalezená v domě jedné z obětí.

Rowleyho bratr Matthew později řekl BBC, že mu Charlie při telefonickém rozhovoru řekl, že se dotkl lahvičky s parfémem. Jeho stav se podle zdravotníků poněkud zlepšil, lékaři ho hodnotí jako vážný, ale stabilní. Podle Matthewa Rowleyho už Charlie může jíst pevnou stravu.

Scotland Yard na dotaz agentury AFP odmítl informaci pocházející od Rowleyho bratra komentovat. Policie se snaží zjistit, odkud lahvička pochází a jak se do domu dostala. Nevyloučila, že kontaminovány mohou být také další předměty.

Jedno z dětí Sturgessové si přeje, aby americký prezident Donald Trump jednal o otravě v Británii na dnešním setkání s ruským prezidentem Vladimirem Putinem. "Neschvaluji politiku Donalda Trumpa a nikdy ho nebudu podporovat, ale byl bych rád, kdyby o případu mé matky promluvil s ruským prezidentem. Matce je třeba zjednat spravedlnost," sdělil devatenáctiletý Ewan Hope listu Sunday Mirror.

0 komentářů Napište svůj názor

reklama